Lidovci Zlínska do voleb s Čunkem v čele

Prioritou KDU-ČSL ve Zlínském kraji je snížení nezaměstnanosti. Představitelé krajské organizace lidovců to zdůraznili ve Zlíně při zahájení kampaně před volbami do krajského zastupitelstva. KDU-ČSL jde ve Zlínském kraji do klání o místa v krajském zastupitelstvu společně se starosty a živnostníky. Kandidátem lidovců na hejtmana je senátor, otec čtyř dětí, bývalý starosta Vsetína a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek.

            "Velmi silně vnímám neduhy naší společnosti, jako je korupce, neuvážená rozhodnutí vyvolaná mediálním tlakem či v poslední době politika nepromyšlených škrtů, které nejenže táhnou ke dnu nejslabší skupiny obyvatel, ale také dusí celou naši ekonomiku a prohlubují nezaměstnanost," vyjádřil se Čunek.

            Podle jeho slov se situace změní, až budou sloužit politici, kteří nemlátí prázdnou slámu a nesledují jen svůj vlastní prospěch. Jsem přesvědčen, že náš překrásný region má obrovský potenciál pro kvalitní život nás všech. Kterým směrem se ale v dalších čtyřech letech vydáme, máme ve svých rukou. Volte lidi, které znáte," uvedl Čunek.

            KDU-ČSL se starosty a živnostníky se hodlá zasadit o zlepšení a rozvoj dopravní infrastruktury a zlepšení dopravní dostupnosti v rámci Zlínského kraje. Zvláštní pozornost věnují stabilizaci, dostupnosti a zkvalitnění zdravotní péče v kraji. Nynější koalici v kraji tvoří ČSSD, ODS a KDU-ČSL. Ve volbách do zastupitelstva Zlínského kraje se 12. a 13. října utká 22 politických stran a hnutí.

            Na konci srpna byl zveřejněn výsledek předvolebního výzkumu, který pro Český rozhlas zpracovala agentura Factum Invenio. Podle něho by ČSSD získala 21,2 % hlasů, ODS 20,6 %, KDU-ČSL 12,5 %, Starostové a TOP 09 12,1 % a KSČM 11,6 %.

 

Regionální mutace| Právo - střední a východní Morava

13.9.2012    Právo    Strana 10    Střední a východní Morava

Autor: Jiří Růžička