ZLÍNŠTÍ LIDOVCI SI ZVOLILI PRO VOLBY DO SNĚMOVNY SILNÝ TÝM A NOVÉ VEDENÍ KRAJE

Krajská nominační konference KDU-ČSL Zlínského kraje na svém jednání dne 18. května 2013 zvolila Ondřeje Benešíka, starostu Strání a krajského zastupitele jako svého lídra pro volby do Sněmovny, které se uskuteční na jaře příštího roku.
 

Druhý na kandidátce byl zvolen Miroslav Kašný, náměstek primátora Zlína, třetí se umístil bývalý poslanec a současný ředitel nemocnice s poliklinikou v Uherském Brodě Ludvík Hovorka a ženy na kandidátce zastupuje Šárka Jelínková, ředitelka domoma důchodců v Bystřici pod Hostýnem.
"Jsem přesvědčen, že jsme zvolili silný tým, který dokáže oslovit významnou část voličů Zlínského kraje" hodnotí výsledky volby lídr kandidátky Ondřej Benešík a dodává, že kandidátka bude doplněna zajímavými osobnostmi z komunální politiky, z neziskového sektoru, podnikatelské a akademické sféry.

Po ukončení krajské nominační konference pokračovalo jednání lidovců Zlínského kraje krajskou konferencí, která měla za úkol zvolit nové krajské vedení KDU-ČSL.
Předsedou krajské organizace se stal bývalý senátor a současný projektový manažer Jiří Stodůlka z Napajedel, 1. místopředsedou byl zvolen místostarosta Ostřožské Nové Vsi Pavel Botek a dalšími členy předsednictva se stali Šárka Jelínková, Miroslav Kašný a Róbert Teleky, odborný lékař ze Vsetína.

Na závěr krajské konference delegáti nominovali do vyšších stranických orgánů Jiřího Čunka na místoředsedu KDU-ČSL a Michaelu Šojdrovou na lídra kandidátky KDU-ČSL pro volby do Evropského parlamentu. Schválili také nominace okresních konferencí a okresních výborů strany:

Nominace na předsedu: MVDr. Pavel Bělobrádek, Ing. Marian Jurečka, MUDr. Zuzana Roithová

Nominace na 1. místopředsedu:Ing. Marian Jurečka

Nominace na místopředsedu:Ing. Marian Jurečka, MUDr. Zuzana Roithová,


O volbě celostátního vedení strany a lídra kandidátky do EP rozhodne celostátní sjezd KDU-ČSL, který se uskuteční ve dnech 8. a 9. června v Olomouci.


Karla Vaculínová
Krajská tajemnice KDU-ČSL

Zlín, 18. 5. 2013